Budu se muset aktivně zapojit do léčby?

Jako v jiných medicínských oborech je spolupráce pacienta nezbytná pro správný a rychlý průběh léčby. Jedině tak dosáhneme dobrého výsledku. Bez spolupráce pacienta rovnátka nepracují správně.

Hygiena je velmi důležitou součástí léčby. Je třeba dobře, minimálně 2x denně čistit ( pro detailní popis viz. sekce dentální hygiena). Zbytky jídla a plaku na zubech způsobují zánět dásní, skvrny a v nejhorším případě i kazy. Špatná hygiena může vést až k předčasnému ukončení léčby. Doporučujeme profesionální ústní hygienu každých 3-6 měsíců v době aktivní léčby.

Spolupráce pacienta je nezbytná při nošení elastických tahů, zevního tahu a dalších přídatných zařízení.

Další nutností je docházet na pravidelné kontroly k praktickému stomatologovi každých 6 měsíců. Je to důležité pro prevenci kazu a jeho včasné řešení.

Důležité je také dávat pozor na všechny součásti pevného rovnátka – zámky, dráty a v případě jejich poškození se co nejdříve dostavit na opravu. Poškozené rovnátko nepracuje správně a dochází k zbytečnému prodloužení léčby.

Nedoporučujeme jíst tvrdé potraviny jako syrovou mrkev, tvrdá jablka, broskve a jiné tvrdé věci. Nekousejte led, tužky a cokoliv podobného, aby nemohlo dojít k odpáčení zámku nebo jinému poškození rovnátka.

Předpokládáme, že se aktivně zapojíte do léčby a pomůžete nám tak vytvořit Váš nový úsměv.
Ten nový úsměv bude totiž především Váš.


copyright Arectus Multimedia, s.r.o., MUDr. Sylvie Saifrtová 2007, , TOPlist